Szkolenia z farmacji

Odtwórz wideo

Szkolenia z farmacji

Szkolenia z farmacji to pigułka wiedzy, którą przekaże Ci w sposób klarowny i przystępny. Indywidualne i grupowe szkolenia z farmacji realizuję online i w gabinecie w Warszawie. Tyczy się to szkoleń teoretycznych, ale i praktycznych. Każda z tych metod jest jednakowo skuteczna.
Namawiam do wybrania online formy przekazywania wiedzy, bowiem jest to zdecydowanie bardziej komfortowa i szybsza forma, a co za tym idzie i tańsza.

Szkolenia z farmacji indywidualne i grupowe

Szkolenia z farmacji realizuje indywidualnie oraz grupowo. Jedna i druga metoda jest tak samo skuteczna. 

Szkolenia z farmacji dla firm i osób indywidualnych

Szkolenia z farmacji prowadze dla firm i osób indywidualnych, magistrów farmacji, techników farmaceutycznych oraz studentów. 

Szkolenia z farmacji online

Szkolenia z farmacji online prowadzę za pośrednictwem Skype lub przez mail. Pisemnie otrzymujesz ode mnie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, wyjaśniam Ci zagadki receptury, a nawet pomagam w przyswojeniu wiedzy potrzebnej do bieżącej nauki na studiach farmaceutycznych. Szkolenia z farmacji online to nowoczesne i proste rozwiązanie dla wielu osób. 

Szkolenia z farmacji stacjonarne w Warszawie

Szkolenia z farmacji stacjonarne w Warszawie skierowane jest do osób lubiących tradycyjną metodę. 

Szkolenia z farmacji

Szkolenia z farmacji część teoretyczna:

Dowiesz się jak działają poszczególne procesy zachodzące w aptece, bez których to apteka nie mogłaby w pełni funkcjonować. Gdzie i w jaki sposób zamówić towar pakietowy, towar rabatowy, towar pod klienta indywidualnego, produkty producenckie itd. Nauczę Cię jak szybko, łatwo i z sukcesem poradzić sobie z tym bardzo skomplikowanym zadaniem. Dodatkowo, jaka jest różnica działania między apteką prywatną i sieciową. Plusy i minusy pracy w każdej z nich. Na co należy zwracać szczególną uwagę, to i wiele innych informacji uzyskasz na moim szkoleniu farmacja. Ta wiedza jest niezbędna w aptece i każdy pracodawca oczekuje, że to już wszystko znasz. 

Apteka podzielona jest na wiele pomieszczeń, każde z nich spełnia swoją określoną funkcję, a wewnątrz pomieszczeń są dedykowane sektory. Oprócz wiedzy, co w każdym pomieszczeniu się znajduje, jakim podlega kryteriom i co dokładnie w nim można, a czego nie można robić, na przykład Ty jako pracownik masz wiedzieć gdzie sprawdzać i wpisywać odczyt temperatury i wilgotność konkretnych pomieszczeń i urządzeń, zgodnie z przepisami. Niezbędną wiedzą jest też temperatura w jakiej przechowuje się konkretne leki i preparaty, o czym musisz wiedzieć rozkładając towar. Nie jest wszystko jedno czy to jest lek na receptę, lek bez recepty, suplement czy też kosmetyk. Utarg należy rozliczyć…

Nasza branża jest bardzo odpowiedzialna moralnie i prawnie. Nie możesz sobie pozwolić, żeby kogokolwiek skrzywdzić, ale musisz też dbać o siebie, aby nieświadomie popełnić jakiekolwiek przewinienie. Możesz odpowiadać nawet karnie. Z tym niema żartów. Omówimy najważniejsze kwestie prawne. 

Wbrew pozorom nie jesteśmy zwykłymi sprzedawcami, a apteki w Polsce są bardzo dobrze prowadzone i zorganizowane. Szkolenia kierowników i całego personelu są regularne i dokładne. Od Ciebie oczekuje się, że znasz standardy obsługi klienta. To oznacza, że jesteś w stanie prowadzić procesy obsługi klienta według dokładnie określonych procedur, w tym używanego słownictwa i konkretnych fraz. Z tego jesteś regularnie rozliczany. 

Na pewno nie raz słyszałeś zdanie posprzątane, ułożone “jak w aptece”. Nie bez powodu powstał własnie taki stereotyp. W każdej aptece nałożony jest silny nacisk na merchandising. To techniki atrakcyjnej prezentacji towarów i tworzenia zachęcających przestrzeni pozytywnie wpływających na decyzje zakupowe konsumentów. Przekaże Ci jakie są zasady co do tego w Polsce. Pierwszego dnia w pracy nie poczujesz się zagubiony. 

Komercyjne i generyczne nazwy leków musisz po prostu znać. To nie podlega dyskusji. Pomogę Ci je przypomnieć lub nauczę, jeśli tego nie znasz. Wbrew temu, że są już wdrożone e-recepty, wielu pacjentów nadal przynosi do apteki recepty papierowe pisane ręcznie, często bardzo trudne do odczytania. Przeczytasz je tylko wtedy, kiedy znasz nazwy leków. Wydanie nie odpowiedniego leku wiąże się z wieloma problemami.  

Jesteś rozliczany ze skutecznej sprzedaży. Bardzo często musisz wskazać tańszy odpowiednik leku przepisanego na recepcie z uwzględnieniem takiej samej odpłatności. Możesz to zrobić sprawdzając odpowiedniki w programie komputerowym, ale od Ciebie oczekuje się, że podstawowe nazwy i grupy leków po prostu znasz na pamięć. Omówimy najczęściej sprzedawane leki, suplementy i inne produkty oraz akcesoria. 

Największym płatnikiem każdej apteki w Polsce jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Istnieją bardzo dokładne reguły poprawności recepty tradycyjnej jak i elektronicznej. Konsekwencją najmniejszego błędu jest odmowa zrefundowania należności. Jeśli popełnisz błąd, nawet nieumyślnie, skutkuje to Twoją odpowiedzialnością finansową.  

Częstym błędem lekarzy są złe obliczenia ilości leków na recepcie. Jako ostatnia osoba w łańcuchu sprzedaży/wydawania leków masz obowiązek wychwycić wszystkie błędy. Ty odpowiadasz finansowo za przeoczenia w obliczeniach, a nie lekarz. Nauczę Cię jak prawidłowo obliczać ilości leków przepisanych na recepcie. 

Podczas tworzenia leków recepturowych należy korzystać tylko z wskazanych źródeł informacji. Nie można korzystać z tzw. niesprawdzonych źródeł, na przykład z internetu. Wskazane księgi nie są łatwe w użytkowaniu. Nauczę Cię tego. 

Szkolenia z farmacji oprócz części teoretycznej, powinny zawierać również część praktyczną. Przychodząc do pracy powinieneś czuć się pewnie i zdecydowanie. Osiągniesz to, dzięki ćwiczeniom praktycznym. Sugeruje przynajmniej trzy moduły:

Po przyswojeniu wiedzy na temat standardów obsługi klienta przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Na szkoleniu będziemy wcielać się w role farmaceuty i różnego typu pacjentów. Twoje procesy sprzedaży przejdą w rutynę. 

Wielu magistrów farmacji i techników farmaceutycznych ma problem z obliczeniami potrzebnymi do wytworzenia leków recepturowych. Najlepszą metodą i jedyną skuteczną, jest własnoręczne wykonywanie obliczeń pod okiem mentora. 

Cennik

Szkolenia z farmacji
do negocjacji
  • szkolenia poprzez Skype itp.
  • szkolenia grupowe lub indywidualne
  • upust za większą ilość godzin
Skype

Cennik

Szkolenia z farmacji
do negocjacji
  • szkolenia stacjonarne w lokalu
  • szkolenia grupowe lub indywidualne
  • upust za większą ilość godzin
POLSKA
0
lat w branży

Jestem w branży już od 15 lat, mam doświadczenie

Zadzwoń, dogadamy warunki finansowe szkoleń.

Opinie

Szkolenia z farmacji - opinie

Szkolenia z farmacji to wiedza w pigułce, której szukałam. Nie chciało mi się wertować “miliony” książek w poszukiwaniu odpowiedzi na różne tematy. Odpowiedzi uzyskałam od Szkolenia farmacja. Teraz gdy tylko pojawia się problem podczas obsługi klienta np. z obliczeniami ampułek, insulin lub wyceny receptury sięgam do notatek Pani Aleksandry. Polecam gorąco fachową wiedzę i ogromne doświadczenie Pani Aleksandry Bloch.

Magister farmacji Alicja